Airbo

Jak nastavit automatizaci

Drazí zákazníci,

spustili jsme na Airbo novou funkci, na které jsme dlouho pracovali a která aplikaci posouvá k úplné automatizaci v rozesílání zpráv vašim hostům pro vyplnění ubytovací knihy. 

01.

Nastavení permalinku v Airbo

 • v záložce Byty, kde v jednotlivých řádcích bytů se pomocí tlačítka Změnit dostanete do nastavení profilů vašich bytů.
 • V záložce Automatizace najdete odkaz daného bytu pro vaše hosty, na kterém hosté najdou své rezervaci.
 • Nastavte na kolik dní dopředu chcete, aby se vašim hostům zobrazovali rezervace a na konci záložky dejte Uložit.
 • Vraťte se zpět na začátek záložky a pomocí ikony zdvojeného obdélníku zkopírujte odkaz. 
02. Nastavení v Airbnb
 • V Airbnb otevřete zprávy s hosty a vlevo nahoře kliněte na „tři čárky“
 • Klikněte na Naplánované zprávy
 • Vejděte do zpráv vašeho rezervačního portálu a v nastavení automatických zpráv nastavte automatickou zprávu pro tento byt, která vyzve vašeho hosta k vyplnění ubytovací knihy a v místě pro unikátní link vložte link, který jste si uložili z Airbo v záložce Automatizace. Zpráva pak může vypadat např. takto:

Dear guests,
Czech law treats vacation rental apartments as a regular hotel facility and so we are obliged by the Czech law to collect your personal data including the passport number and your signature.
Therefore we kindly ask you to fill in our guestbook on the link bellow.
https://app.airbo.cz/l/6teSa5pnm

Thank you.
Your host.

1. Výběr bytu
2. Výběr bytu
3. Název a text šablony
 • Nastavte počet dní, kdy má zpráva hostu automaticky odejít před začátkem rezervace. 

Pokud je minimální doba pronájmu u vás 3 dny a vy v Airbo nastavíte, že chcete zobrazit rezervace jen na 3 dny dopředu, a stejně tak nastavíte pro odeslání Automatické zprávy v Airbnb či Bookingu, že má odejít 3 dny před začátkem rezervace, zobrazí se vašemu hostu jen jeho rezervace. Kliknutím na tlačítko My reservation pak již host vstupuje do chráněného prostředí, kde může vyplnit údaje pro vaší ubytovací knihu. 

Pokud ale např. v Airbo nastavíte, že si přejete zobrazit rezervace na 10 dní dopředu, zobrazí se hostu výčet rezervací na daném bytě na 10 dní dopředu a host si vybere tu svou. 

A máte hotovo! Vše poběží automaticky – Odkaz na seznam rezervací posílá samo Airbnb a vy jen kontrolujete, zdali hosté knihu opravdu vyplnili. 

3. Nastavení v booking.com
 1. Otevřte Domovskou stránku vaší nabídky
 1. Na domovské stránce klikněte v hlavním menu na „Ubytovací zařízení“ a poté na „nastavení zpráv“
 1. V nastavení zpráv vyberte nejdříve záložku „Šablony zpráv“ a poté „Vytvořit novou šablonu“
 1. V nastavení bytu v záložce automatizace si zkopírujte odkaz pro permalink a ten společně s textem zprávy vložte do textu nově vytvářené šablony v Boking.com

  Pozor, pokud máte v Booking.com jednu nemovitost s více jednotkami (byty, pokoje,apartmány…) je potřeba do textu zprávy zakomponovat více permalinků. Např. „Pro rezervace v apartmánu 1 použíjte tento odkaz, pro rezervace v apartmánu 2 použíjte tento odkaz…)
 1. Pojmenujte si šablony a zvolte téma (doporučuje zvolit „příjezd“) a klikněte na „uložit šablonu“
 1. V seznamu šablon najděte nově vytvořenou a vpravo pod názvem klikněte na „Naplánovat odeslání šablony“.
 1. V nastavení šablony zvolte, kolik dní před příjezdem se má šablona hostům odeslat a stejnou hodnotu nastavte i v Airbo, v nastavení bytu v záložce automatizace.

Hotovo. Nyní se pro každou vaší rezervaci odešle automatický zpráva hostům nastavený počet dní před příjezdem. Hosté kliknou na link do Airbo, kde uvdií jejich rezervaci, kliknou a mohou začít vyplňovat.